📩  esteanka@gmail.com        📞  0505 563 72 47        📞  0312 419 40 42        📍  Konumu

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi?

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi?

FUE Yöntemi İle Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi en açık şekilde izah etmek gerekirse, ense bölgesinde iki kulak arasındaki hizada kalan saçlarınızın donör doku olarak kullanılıp, saçın hiç olmadığı veya eksildiği bölgelere nakledilmesiyle gerçekleşir.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler 

Saç Ekimi kullanılan birçok yöntem vardır bu yöntemlerden birisi FUT tekniği, birisi de FUE tekniğidir. FUE tekniği ülkemizde en yaygın kullanılan ve çok beğeni alan bir yöntemdir. Pek çok avantajı vardır.

 

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Tekniği

FUE yönteminde de dokular FUT yönteminde olduğu gibi yani ensenin biraz üzerinden, iki kulak arasında kalan alandan alınır. Fakat burada saçın alınma şekli farklıdır; saçlar ucu 1mm çaplı olan punch aleti ile alınır. Alınan her 1 mm çaplı doku içindeki saç sayısı bir ile üç civarında olabilir. Bu yöntemle bir günde 1000- 1500 saç teli nakli gerçekleşebilir. İşlem 3- 4 gün arka arkaya uygulanabilir. 3- 4 gün arka arkaya ekim yapıldığında 4000- 5000 saç teli nakledilebilir. Seansların sayısı saç kökü nakli sayısına ve kişinin saçsız veya seyrek olan alanının büyüklüğüne bağlıdır. Bir seansta klasik yöntemde 5000- 6000 saç teli nakledilebilirken, FUE yöntemiyle 3- 4 gün ekim yapıldığında 4000- 5000 saç teli nakledilebilir. Başka bir değişle 3- 4 gün arka arkaya ekim yapıldığında, klasik yöntemle tek seansta yapılan saç teli sayısına yakındır.

FUE yönteminde saçlar tek tek alındığından günlük işlem süresi 7- 8 saat kadar sürebilir. Dolayısı ile FUE uzun zaman alan ve daha pahalı bir tekniktir. FUE yönteminin belirgin olan üstünlüğü arka kısımda saç alınan yerde herhangi bir iz kalmamasıdır. Her insanın hoşlandığı bir saç şekli vardır. Bu yüzden saçını çok kısa kestirmek isteyen kişiler açısından bu tekniğin kullanılması çok daha tatmin edici olacaktır.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu yöntemi esas olarak Foliküler ünitelerin elde edilmesinde kullanılan, Foliküler ünite çıkartma işlemidir. Saçlı deriden, kesme ve dikme işlemi olmadan sadece Foliküler ünitenin çıkartıldığı bir tekniktir. Foliküler üniteleri çıkartmak için özel tasarlanmış uç yapısı olan değişik çaplarda lümenli iğneler kullanılır.

 

Saç Ekimi İçin Sadece Saç Kökü Mü Kullanılmalıdır?

FUE tekniği denilen yöntem çok gelişmiş bir yöntem olduğu için artık vücudun diğer bölgelerindeki kıl kökleri de kafaya nakledilebilmektedir. Bu kıl kökleri, ekildikleri kafa derisindeki diğer saçlarla aynı özelliğe sahip olurlar. Örneğin göğüsten alınarak başa nakledilen kıl kökleri burada normal saç teli gibi uzarlar. Yani aktarıldıkları bölgede adaptasyonu sağlamış olur.

 

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (Çıkartma İşlemi) Nedir?

Foliküler ünite denen yapı, dermal bir kılıf ile çevrelenmiş ve içerisinde 1-4 adet kıl folikülü barındıran ve etrafındaki damarsal ve sinirsel ağ ile anatomik ve fizyolojik bir bütünlük oluşturan yapılardır. Foliküler ünite nakli 1996 yıllarında tanımlanmış 40 yıllık saç nakli tarihinde devrim niteliği kazanmıştır. Foliküler ünite genellikle iki ya da üç saç folikülü (saç kökü) içeren ve kendi içerisinde bütünlük arz eden bir yapıdır. Önceleri varlığından bile haberdar olunmayan Foliküler ünitelerin bölünmemesi gereken dokunulmaz yapılar olduğu ve ekimlerin bu durum göz önünde tutularak yapılması gerektiği ortaya konmuştur. Foliküler ünite mikroskop altında çok hassas bir biçimde elde edilmeli ve titizlikle ekilmelidir. Bu yüzden saç ekimi ve özellikle FUE yöntemi mikro cerrahi tecrübesi olan ve saçlı deri (scalp) anatomisini ve cerrahisini en iyi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır.

FUE tekniği çok memnun kalınan ve müşterilerimize tavsiye ettiğimiz yöntemlerden birisidir. Sonuçları fark edilemeyecek derece mükemmeldir. Çünkü diğer yöntemler gibi simetrik değildir. Aksine uzmanlarımızın belirlediği noktalar kullanıldığı için serbest bir dağılımı vardır. Aynı zamanda bu yöntemde cerrahi bir müdahale gerekmediği için sancılı bir süreç yoktur.

 

Fue Yöntemi Nedir?

Fue yöntemi dünyada kullanılan saç ekim yöntemlerinden birisidir. Fue (Follicular Unit Extraction) yönteminde ense bölgesinde saçlı derinin içerisinden tek tek dağınık ve belli olmayacak şekilde çok ince iğnelerle alınarak yapılan bir işlemdir. Saçlar alındıktan sonra uygun ortamda muhafaza edilir ve transfer işlemi gerçekleştirilir.

 

Fue Yöntemiyle Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saçlar 3 numara kısalığa getirilir ve ense bölgesindeki saçlı deri lokal anesteziyle uyuşturulur enseden tek tek kökler alınır. Alınan bu kökler soğuk zincirde muhafaza edilir. Açık olan bölge lokal anesteziyle uyuşturularak Greft ( Saç Kökü ) Sayısı kadar saçların yerleştirileceği kanallar açılır ve tek tek yerleştirilir ekim işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Fut Yöntemiyle Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Fut yöntemi Fue Yöntemi kullanılmaya başlamadan daha öncelerde yapılan bir yöntemdir. Saçlı deri cerrahi bir kesim yapılarak şerit şeklinde çıkartılır kökler tek tek ayıklanır ekim kısmı fue yöntemiyle aynıdır.


Fut Yönteminin Dezavantajları

Fut yönteminde ense bölgesinde iz kalır.

Dikiş vardır.

Ağrı olur.

Ekilen bölgede iz olabilir.

His kaybı olur.


Fue Yöntemi Dezavantajı

Sadece saç kısaltılarak yapılır.


Fue Yöntemleri Avantajları

İz Yok.

Dikiş yok

Ağrı yok

Saçlar yönünde doğal sık bir şekilde çıkar.

Doktorunuza Sorun

captcha

İLETİŞİM ADRESİMİZ

📍 Uğur Mumcu Caddesi No: 98/5
 Gaziosmanpaşa/ANKARA

   0 505 563 72 47

   0 312 419 40 42

   esteanka@gmail.com


ÜCRETSİZ RANDEVU AL

ÇALIŞMA SAATLERİ

Bizi günün her saati arayabilirsiniz.

Pazartesi-Cumartesi : 09:00- 20:00

Adres :Uğur Mumcu Caddesi No: 98/5
 Gaziosmanpaşa/ANKARA